  • CMF602K2100FKBF
CMF602K2100FKBF
advertisement
Manufacturer No:
CMF602K2100FKBF
HK JDW NO:
873-CMF602K2100FKBF
Datasheet:
CMF602K2100FKBF
Description:
Through Hole 2.21kOhms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF602K2100FKBF
  • Factory Lead Time
    38 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.21kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Diameter
    3.68mm
  • Length
    8.7376mm
  • Width
    3.68mm