  • CMF60237K00FEEB
CMF60237K00FEEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF60237K00FEEB
HK JDW NO:
873-CMF60237K00FEEB
Datasheet:
CMF60237K00FEEB
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 237kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF60237K00FEEB
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    237kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Packing Method
    TR, 8 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm