  • CMF5591R000FERE
CMF5591R000FERE
advertisement
Manufacturer No:
CMF5591R000FERE
HK JDW NO:
873-CMF5591R000FERE
Datasheet:
CMF5591R000FERE
Description:
91Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF5591R000FERE
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    91Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    7.0612mm
  • Width
    2.29mm