  • CMF554K0200BHBF
CMF554K0200BHBF
advertisement
Manufacturer No:
CMF554K0200BHBF
HK JDW NO:
873-CMF554K0200BHBF
Datasheet:
CMF554K0200BHBF
Description:
4.02kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF554K0200BHBF
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.02kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm