  • CMF553R9000FKBF
CMF553R9000FKBF
advertisement
Manufacturer No:
CMF553R9000FKBF
HK JDW NO:
873-CMF553R9000FKBF
Datasheet:
CMF553R9000FKBF
Description:
3.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF553R9000FKBF
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CMF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    7.0612mm
  • Width
    2.29mm