  • CMF553K4800FKR6
CMF553K4800FKR6
advertisement
Manufacturer No:
CMF553K4800FKR6
HK JDW NO:
873-CMF553K4800FKR6
Datasheet:
CMF553K4800FKR6
Description:
3.48kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF553K4800FKR6
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.48kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C