  • CMF55215R00DHR6
CMF55215R00DHR6
advertisement
Manufacturer No:
CMF55215R00DHR6
HK JDW NO:
873-CMF55215R00DHR6
Datasheet:
CMF55215R00DHR6
Description:
215Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF55215R00DHR6
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    215Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    7.0612mm
  • Width
    2.29mm