  • CMF551M6200FHEB
CMF551M6200FHEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF551M6200FHEB
HK JDW NO:
873-CMF551M6200FHEB
Datasheet:
CMF551M6200FHEB
Description:
1.62MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF551M6200FHEB
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.62MOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm