  • CMF551K0400BHRE
CMF551K0400BHRE
advertisement
Manufacturer No:
CMF551K0400BHRE
HK JDW NO:
873-CMF551K0400BHRE
Datasheet:
CMF551K0400BHRE
Description:
1.04kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF551K0400BHRE
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.04kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    7.0612mm
  • Width
    2.29mm