  • CMF55180K00FHRE
CMF55180K00FHRE
advertisement
Manufacturer No:
CMF55180K00FHRE
HK JDW NO:
873-CMF55180K00FHRE
Datasheet:
CMF55180K00FHRE
Description:
180kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF55180K00FHRE
    Select All
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    180kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm