  • CMF5510K000BHEB
CMF5510K000BHEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF5510K000BHEB
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CMF5510K000BHEB
Package:
Axial
Datasheet:
CMF5510K000BHEB
Description:
Through Hole 10kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 2933
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMF5510K000BHEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    200.005886mg
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CMF
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.1mm
  • Width
    2.29mm