  • CMF50900K00FKEK
CMF50900K00FKEK
advertisement
Manufacturer No:
CMF50900K00FKEK
HK JDW NO:
873-CMF50900K00FKEK
Datasheet:
CMF50900K00FKEK
Description:
900kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF50900K00FKEK
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    900kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.65mm