  • CMF50499R00FKRE
CMF50499R00FKRE
advertisement
Manufacturer No:
CMF50499R00FKRE
HK JDW NO:
873-CMF50499R00FKRE
Datasheet:
CMF50499R00FKRE
Description:
499Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF50499R00FKRE
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
    CMF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    499Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.65mm