  • CMF50427K00BHEB
CMF50427K00BHEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF50427K00BHEB
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CMF50427K00BHEB
Package:
Axial
Datasheet:
CMF50427K00BHEB
Description:
FIXED RESISTOR, 427kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF50427K00BHEB
    Select All
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.41 mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    427kOhm