  • CMF5022R600FHEB
CMF5022R600FHEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF5022R600FHEB
HK JDW NO:
873-CMF5022R600FHEB
Datasheet:
CMF5022R600FHEB
Description:
Through Hole 22.6Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF5022R600FHEB
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    22.6Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Diameter
    1.65mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.65mm