  • CMF50137K00BHEB
CMF50137K00BHEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF50137K00BHEB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CMF50137K00BHEB
Description:
FIXED RESISTOR, 137kOhm,
Step5Bar-code shipping tag
CMF50137K00BHEB
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    137kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, 7.5 INCH
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    165°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Lead Diameter
    0.41 mm
  • Rated Temperature
    70°C