  • CMF50105K00FKEA
CMF50105K00FKEA
advertisement
Manufacturer No:
CMF50105K00FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CMF50105K00FKEA
Package:
Axial
Datasheet:
CMF50105K00FKEA
Description:
105kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF50105K00FKEA
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMF
  • Size / Dimension
    0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    105kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.65mm