  • CMCC1206601ST
CMCC1206601ST
advertisement
Manufacturer No:
CMCC1206601ST
HK JDW NO:
4824-CMCC1206601ST
Description:
CMC 260MA 2LN 600 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
CMCC1206601ST
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    800mOhm
  • Current Rating (Max)
    260mA
  • Impedance @ Frequency
    600 Ohms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    50V
  • Height (Max)
    0.083" (2.10mm)