  • CMCC1206102MT
CMCC1206102MT
advertisement
Manufacturer No:
CMCC1206102MT
Manufacturer:
Venkel
HK JDW NO:
4824-CMCC1206102MT
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMCC1206102MT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Venkel
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    CMCC
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1Ohm
  • Current Rating (Max)
    230mA
  • Impedance @ Frequency
    1 kOhms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    50V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.083" (2.10mm)