  • CMA0805A121R-1A
CMA0805A121R-1A
advertisement
Manufacturer No:
CMA0805A121R-1A
HK JDW NO:
449-CMA0805A121R-1A
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
CMC 0805 0.37A AUTOMOTIVE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMA0805A121R-1A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Laird-Signal Integrity Products
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    CMA0805
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    220mOhm
  • Current Rating (Max)
    370mA
  • Impedance @ Frequency
    120 Ohms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    50V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.055" (1.40mm)