  • CMA02040X8202GB300
CMA02040X8202GB300
advertisement
Manufacturer No:
CMA02040X8202GB300
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CMA02040X8202GB300
Package:
0204
Datasheet:
Description:
Carbon Film, 82kOhm, 2%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMA02040X8202GB300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0204
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    -250 ppm/°C
  • Resistance
    82kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Carbon Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    3.6mm