  • CM32X7R226K16AT
CM32X7R226K16AT
advertisement
Manufacturer No:
CM32X7R226K16AT
HK JDW NO:
428-CM32X7R226K16AT
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CM32X7R226K16AT
Description:
CM 22μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 666
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CM32X7R226K16AT
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    22μF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm