  • CM309S48.000MABJT
CM309S48.000MABJT
advertisement
Manufacturer No:
CM309S48.000MABJT
HK JDW NO:
185-CM309S48.000MABJT
Package:
4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet:
CM309S48.000MABJT
Step5Bar-code shipping tag
CM309S48.000MABJT
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 9.40mm pitch
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM309S
  • Size / Dimension
    0.488Lx0.173W 12.40mmx4.40mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L12.5XB4.6XH3.7 (mm)/L0.492XB0.181XH0.146 (inch)
  • Operating Frequency
    48MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    3rd Overtone
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    3.7084mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm