  • CM309S4.800MABJT
CM309S4.800MABJT
advertisement
Manufacturer No:
CM309S4.800MABJT
HK JDW NO:
185-CM309S4.800MABJT
Package:
4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet:
CM309S4.800MABJT
Step5Bar-code shipping tag
CM309S4.800MABJT
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 9.40mm pitch
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM309S
  • Size / Dimension
    0.488Lx0.173W 12.40mmx4.40mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    4.8MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    3.7084mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm
  • Length
    12.3952mm
  • Width
    4.3942mm