  • CM309A66.6666MABJT
CM309A66.6666MABJT
advertisement
Manufacturer No:
CM309A66.6666MABJT
HK JDW NO:
185-CM309A66.6666MABJT
Package:
2-SOJ, 2.85mm pitch
Description:
Quantity:
In Stock : 1968
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CM309A66.6666MABJT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SOJ, 2.85mm pitch
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM309A
  • Size / Dimension
    0.528Lx0.200W 13.40mmx5.08mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    66.6666MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L13.4XB5.08XH4.6 (mm)/L0.528XB0.2XH0.181 (inch)
  • Operating Frequency
    66.6666MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    3rd Overtone
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    50 μW
  • Height
    4.5974mm
  • Height Seated (Max)
    0.181 4.60mm