  • CM21X7R105K10AT
CM21X7R105K10AT
advertisement
Manufacturer No:
CM21X7R105K10AT
HK JDW NO:
428-CM21X7R105K10AT
Datasheet:
CM21X7R105K10AT
Description:
CM 1μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CM21X7R105K10AT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm