  • CM21X5R475K10AT
CM21X5R475K10AT
advertisement
Manufacturer No:
CM21X5R475K10AT
HK JDW NO:
428-CM21X5R475K10AT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CM21X5R475K10AT
Description:
CM 4.7μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CM21X5R475K10AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm