  • CM200S-32.768KDZB-UT
CM200S-32.768KDZB-UT
advertisement
Manufacturer No:
CM200S-32.768KDZB-UT
HK JDW NO:
185-CM200S-32.768KDZB-UT
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Step5Bar-code shipping tag
CM200S-32.768KDZB-UT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.50mm pitch
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM200S
  • Size / Dimension
    0.311Lx0.146W 7.90mmx3.70mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    L7.9XB3.7XH2.4 (mm)/L0.311XB0.146XH0.094 (inch)
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    1 µW
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm