  • CM105X7R104K16AT
CM105X7R104K16AT
advertisement
Manufacturer No:
CM105X7R104K16AT
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CM105X7R104K16AT
Package:
Datasheet:
CM105X7R104K16AT
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
CM105X7R104K16AT
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2003
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    800μm
  • Voltage - Rated AC
    16V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1.6mm