  • CM105X6T226M04AT
CM105X6T226M04AT
advertisement
Manufacturer No:
CM105X6T226M04AT
HK JDW NO:
428-CM105X6T226M04AT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CM105X6T226M04AT
Description:
CM 22μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X6T 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~105°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 3223
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CM105X6T226M04AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X6T
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    22μF
  • Thickness (Max)
    0.041 1.05mm