  • CM06FD621JO3
CM06FD621JO3
advertisement
Manufacturer No:
CM06FD621JO3
HK JDW NO:
192-CM06FD621JO3
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
CM06 Series 620pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70 ppm/°C Radial
Step5Bar-code shipping tag
CM06FD621JO3
  • Size / Dimension
    0.650Lx0.201W 16.50mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dielectric
    Mica
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C