  • CM05X5R105M35AH
CM05X5R105M35AH
advertisement
Manufacturer No:
CM05X5R105M35AH
HK JDW NO:
428-CM05X5R105M35AH
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CM05X5R105M35AH
Description:
CM 1μF 35V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 44855
Step5Bar-code shipping tag
CM05X5R105M35AH
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm