  • CM05X5R105K35AH
CM05X5R105K35AH
advertisement
Manufacturer No:
CM05X5R105K35AH
HK JDW NO:
428-CM05X5R105K35AH
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CM05X5R105K35AH
Description:
CM 1μF 35V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 24750
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CM05X5R105K35AH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm