  • CLU701-0304C4-353H5K2
CLU701-0304C4-353H5K2
advertisement
Manufacturer No:
CLU701-0304C4-353H5K2
Manufacturer:
Citizen
HK JDW NO:
167-CLU701-0304C4-353H5K2
Package:
Description:
COB LED 3500K 90CRI 680LM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLU701-0304C4-353H5K2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2016
  • Series
    CLU701
  • Size / Dimension
    13.50mm Lx13.50mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Chip On Board (COB)
  • Color
    White, Warm
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Configuration
    Square
  • Max Current Rating
    920mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    9.4V
  • Current - Test
    700mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    103 lm/W
  • CCT (K)
    3500K
  • CRI (Color Rendering Index)
    90
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    680lm Typ
  • Light Emitting Surface (LES)
    6.00mm Dia