  • CLS-RC12E12190YG
CLS-RC12E12190YG
advertisement
Manufacturer No:
CLS-RC12E12190YG
HK JDW NO:
454-CLS-RC12E12190YG
Package:
Datasheet:
CLS-RC12E12190YG
Step5Bar-code shipping tag
CLS-RC12E12190YG
  • Mount
    Panel, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    CLS
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Current Rating (Amps)
    20A DC
  • Orientation
    Vertical
  • Current Rating
    20A
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Actuator Type
    Round - Illuminated
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 20.20mm Dia