  • CLPFL-0500
CLPFL-0500
advertisement
Manufacturer No:
CLPFL-0500
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CLPFL-0500
Package:
Inline, SMA Connection, F and M
Datasheet:
CLPFL-0500
Description:
Signal Conditioning DC to 500MHz 7th Ord 50ohm SMA -40C +85C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLPFL-0500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Package / Case
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.435Diax1.504L 11.05mmx38.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    500MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Filter Type
    Low Pass
  • Length
    38.2016mm