  • CLP42B-151
CLP42B-151
advertisement
Manufacturer No:
CLP42B-151
HK JDW NO:
738-CLP42B-151
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
CLP42B-151
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLP42B-151
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, Gull Wing
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLP42B
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.370Lx0.181W 9.40mmx4.60mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    COMMON MODE CHOKES AVAILABLE
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Physical Dimension
    6.5mm X 4.6mm X 2.3mm
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm
  • Application
    LAN
  • Transformer Type
    DATACOM TRANSFORMER
  • ET Product-Min
    1.3 V-us
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    4.6mm