  • CLM1F04240
CLM1F04240
advertisement
Manufacturer No:
CLM1F04240
HK JDW NO:
17718-CLM1F04240
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,4NO,24
Step5Bar-code shipping tag
CLM1F04240
  • Operating Temperature
  • Series
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    204 VAC
  • Contact Rating (Current)
    200 A