  • CLM1D12120
CLM1D12120
advertisement
Manufacturer No:
CLM1D12120
HK JDW NO:
17718-CLM1D12120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,12NO,N1
Step5Bar-code shipping tag
CLM1D12120
  • Operating Temperature
  • Series
  • Contact Form
    12PST-NO (12 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    102 VAC
  • Contact Rating (Current)
    60 A