  • CLM1C05240
CLM1C05240
advertisement
Manufacturer No:
CLM1C05240
HK JDW NO:
17718-CLM1C05240
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,5NO,N1,
Step5Bar-code shipping tag
CLM1C05240
  • Contact Material
    Copper
  • Operating Temperature
    75°C
  • Series
  • Contact Form
    5PST-NO (5 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    204 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A