  • CLM1C02208
CLM1C02208
advertisement
Manufacturer No:
CLM1C02208
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-CLM1C02208
Package:
Datasheet:
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,2NO,N1,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLM1C02208
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Copper
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    75°C
  • Series
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    DPST-NO (2 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    208VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    176.8 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A