  • CLM0F02208
CLM0F02208
advertisement
Manufacturer No:
CLM0F02208
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-CLM0F02208
Package:
Datasheet:
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,2NO,OP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLM0F02208
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
  • Series
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    DPST-NO (2 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    208VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    176.8 VAC
  • Contact Rating (Current)
    200 A