  • CLC1007IST5
CLC1007IST5
advertisement
Manufacturer No:
CLC1007IST5
Manufacturer:
MaxLinear, Inc.
HK JDW NO:
493-CLC1007IST5
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
CLC1007IST5
Description:
1.4μA Instrumentational OP Amps 2.7V~12.6V ±1.35V~6.3V SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 15477
Step5Bar-code shipping tag
CLC1007IST5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Supplier Device Package
    TSOT-5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Output Type
    Rail-to-Rail
  • Number of Circuits
    1
  • Current - Supply
    2.6mA
  • Slew Rate
    220V/μs
  • Amplifier Type
    Voltage Feedback
  • Current - Input Bias
    1.4μA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    2.7V~12.6V ±1.35V~6.3V
  • Gain Bandwidth Product
    250MHz
  • Voltage - Input Offset
    500μV
  • Current - Output / Channel
    100mA
  • -3db Bandwidth
    85MHz