  • CL32F475ZAHNNNE
CL32F475ZAHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL32F475ZAHNNNE
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL32F475ZAHNNNE
Package:
1210
Datasheet:
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 1210
Quantity:
In Stock : 7244
Step5Bar-code shipping tag
CL32F475ZAHNNNE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Tolerance
    80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm