  • CL32B106KAJNFNE
CL32B106KAJNFNE
advertisement
Manufacturer No:
CL32B106KAJNFNE
HK JDW NO:
703-CL32B106KAJNFNE
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CL32B106KAJNFNE
Description:
CL 10μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 5358
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL32B106KAJNFNE
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm