  • CL31C680KGFNNNF
CL31C680KGFNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL31C680KGFNNNF
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL31C680KGFNNNF
Package:
1206
Datasheet:
Description:
68pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 12631
Step5Bar-code shipping tag
CL31C680KGFNNNF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness
    1.397mm