  • CL31C2R7BBCNNNC
CL31C2R7BBCNNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31C2R7BBCNNNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL31C2R7BBCNNNC
Package:
1206
Datasheet:
Description:
2.7pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 10372
Step5Bar-code shipping tag
CL31C2R7BBCNNNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    3.7%
  • Negative Tolerance
    3.7%
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm