  • CL31C150JBCANNC
CL31C150JBCANNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31C150JBCANNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL31C150JBCANNC
Package:
1206
Datasheet:
Description:
15pF 50V Ceramic Capacitor 5% 1206
Quantity:
In Stock : 13713
Step5Bar-code shipping tag
CL31C150JBCANNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm