  • CL31B222MGFNNNE
CL31B222MGFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B222MGFNNNE
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL31B222MGFNNNE
Package:
1206
Datasheet:
CL31B222MGFNNNE
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 17838
Step5Bar-code shipping tag
CL31B222MGFNNNE
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm