  • CL31B153KGFNNNE
CL31B153KGFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B153KGFNNNE
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL31B153KGFNNNE
Package:
1206
Datasheet:
Description:
15nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 8637
Step5Bar-code shipping tag
CL31B153KGFNNNE
  • Package / Case
    1206
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm